Jak zachovat zářivou karoserii vašeho automobilu

Když si přivezeme auto z myčky anebo si dopřejeme dokonce nový kus přímo z autosalonu, lak doslova svítí na dálku a i levnější modely vozů vypadají jednoduše luxusně.

Bohužel vnější vlivy a zčásti i technologie údržby a stav našich silnic brzy způsobí, že lak je na pohled matný, zašedlý, někdy i zanesený nečistotami či dokonce narušený dírkami a škrábanci.

Proto je třeba průběžně věnovat pozornost jeho údržbě a jednou za čas to vzít opravdu extra důkladně.

Co konkrétně to pro vás může znamenat na základě vašich individuálních preferencí, to se dočtete v našem článku. 

Mytí a vosk

Jak jistě víte, mezi základní kroky při údržbě karoserie patří mytí a voskování – zde mluvíme o situaci, kdy to děláte svépomocí u sebe doma či v manuální automyčce.

Výhoda údržby v domácích podmínkách je fakt, že na to máte dostatek času a že si můžete přípravky vybrat sami podle recenzí. A jedná se o finančně nejúspornější variantu.

Ruční automyčka zase nabízí přístroj a přípravky, které domů nejspíš nekoupíte, a zároveň si nenaděláte na zahradě nepořádek. Ideální je, když můžete auto umýt, lak dekontaminovat (tedy hloubkově vyčistit), následně naleštit a poté voskovat. Vosk je nutno na karoserii chvíli nechat a následně pořádně rozleštit. Po perfektním vyleštění můžete voskování zopakovat ještě jednou.

Běžná nabídka automyček

Pokud si chcete práci ulehčit, pak můžete zajet i na standardní mycí linku a tam si vybrat program podle svých potřeb. Je třeba si ale uvědomit, že automatické mytí nikdy nenahradí ruční práci, protože stroj zkrátka nevidí auto kousek po kousku a nemůže mu věnovat tolik pozornosti a péče. O to vyšší je pohodlí a jde i o finančně nenáročnou variantu.

Otázkou samozřejmě je, kdy budete muset celý proces zopakovat. V rámci dražšího programu můžete využít leštění nadstandardním voskem a případně aplikaci nějakého ochranného přípravku, ale to je nejspíš maximum, co zde svému autu můžete dopřát.

Pro standardní občasnou péči o nepříliš zanesené vozidlo a lak v celkem slušném stavu je však nejspíš dostačující.

Nadstandardní programy

Když potřebujete dlouhodobou intenzivní ochranu, odstranění zapečených nečistot anebo rozleštění větších škrábanců a jiných nedokonalostí, mycí linka vás nezachrání.

Budete potřebovat nadstandardní služby v automyčce, kde tomu opravdu rozumí. Protože nechat si aplikovat například keramickou ochranu anebo speciální vosk s dlouhou výdrží amatérem nebo to dokonce dělat svépomocí může zavánět zásadními (a možná i nevratnými) problémy. Potřebujete zkrátka profesionální služby vyškolených odborníků.

A přesně takové je možné potkat u profesionálů v Automyčka Express, kde si můžete objednat vše od běžného mytí až po celkovou hloubkovou obnovu laku. Předejte svůj vůz do rukou zkušených odborníků, zatímco sami budete v klidu pít kávu či nakupovat.

TIP: Autofolie a celopolepy aut pomohou změnit vzhled Vašeho vozu, pro nezávaznou konzultaci kontaktujte Wrapystyle Praha.